Quiet registered poll Grey Brahman Bulls.
Their Dams are in a 355-370 days to calving interval.
Good fertile Bulls with exceptional Dam DCI.
Located Malanda.
| Type of Livestock | Cattle |
| Number of Head | 6 |
| Transaction Type | Sale |
| Sex | Bulls |
| Breed | Grey Brahman Poll |
| Age | 18-20 months |
| Price | $3,500.00 p/hd + GST |
| Weight: Low | 420kg |
| Weight: High | 460kg |
| Weight: Average | 440kg |
| Condition | Forward Store |
| Horn Status | Poll |
| Tick Status | Ticky |
| HGP Status | HGP Free |
| Vendor Bred | Yes |
| Delivery Point | On Property |
| Location | Malanda |
The property market is an ever changing environment. The best way to stay up-to-date with the value of your property is with a free market valuation by one of our experts.