Cattle are quiet and well-handled, having been worked with bikes, horses and dogs. They are rotationally grazed and moved weekly.
Located Marlborough, Qld.
| Type of Livestock | Cattle |
| Transaction Type | Sale |
| Sex | Steers |
| Breed | Brahman Cross |
| Price | $POA |
| Weight: Low | 250kg |
| Weight: High | 380kg |
| Weight: Average | 320kg |
| Condition | Store Condition |
| HGP Status | HGP Treated |
| Location | Marlborough |
The property market is an ever changing environment. The best way to stay up-to-date with the value of your property is with a free market valuation by one of our experts.